Na cestách s plnou peněženkou

Jak cestovat chytře a úsporně

U mnoha položek, které nás na cestách potkají, můžeme ušetřit, pokud ovšem víme, jak na to. Neměli bychom se zanedbávat a příliš na sobě šetřit, ale proč otevírat peněženku více než je nutné?

Skvělým pomocníkem pro levnější cestování je využívání rezervací dopředu, díky kterým zaplatíte ve finále výrazně méně peněz a zůstane vám větší obnos na potřebnější věci. Ukážeme vám několik konkrétních možností, jak lze chytře ušetřit. A pokud navíc uděláte vaši objednávku přes portál PlnáPeněženka.cz, můžete získat část peněz zpět, čemuž se říká „cashback“. Zajímá vás to? Čtěte dále. Zde jsou 3 služby, díky kterým můžete při cestování snížit své náklady.

S bookingem jste za vodou.

Cestovat sami bez cestovní kanceláře se vyplatí, nicméně je na vás si zajistit, kde složíte hlavu. Každý má odlišné požadavky na služby a vyhovuje mu jiný standard. Na internetu je nabídek bezpočet, kdo se v nich má ale vyznat? Doporučujeme si tak ubytování zarezervovat dopředu na Booking.com, nejznámějším vyhledávači hotelů, penzionů a hostelů. Zde získáte kromě výhodné ceny i přehledné informace o každém ubytování a recenze od jiných cestovatelů, váš výběr bude proto jednodušší. Stránky jsou nyní k dispozici i v češtině a vyhledávání je zcela jednoduché. Stačí do vyhledávání zadat místo, kam pojedete. Zadat můžete stát, město, klidně však i název konkrétního hotelu nebo čtvrti. Vyberete si datum, kdy na daném místě budete pobývat, a ubytování zarezervujete. Máte pak záruku výhodné ceny. Můžete provádět změny rezervace online a v případě potřeby využít zákaznický servis.

Vychytejte levný let!

Ceny letenek značně kolísají, můžete na nich ušetřit nebo naopak zaplatit zbytečně mnoho. Rozdíly jsou především v jednotlivých leteckých společnostech, obdobích roku i jednotlivých denních časech. Nejlevnější letenky najdete na stránce Skypicker.com. Stačí vyplnit, odkud a kam poletíte, kolik vás bude cestovat, kdy poletíte, a v kterém termínu se hodláte vracet, pokud tedy nechcete pouze jednosměrnou letenku. Tento vyhledávač letenek zvládne výběr za vás a ušetří vám nejen peníze, ale i čas. Můžete si zde také nastavit upozornění na ceny letenek, které klesly pod nastavený limit, aby vám už žádná výhodná nabídka neunikla. Možná vás zaujmou i extra výhodné letenky a rozhodnete se impulsivně někam vypravit na základě jejich ceny.

Autem levně? Jde to!

Pronajmout si v cizině auto je oblíbená alternativa dopravy. Uvidíte toho nejvíce a nebudete vázáni na jízdní řád. Na stránce Rentalcars.com můžete porovnávat společnosti, které se půjčováním aut zabývají, a to v mnoha místech na světě. Nejlevnější vypůjčení auta je tu zaručeno. Vyhledávání je velmi snadné. Zadáte zemi, ve které se budete vyskytovat, město a také konkrétní místo. Vyplnit je nutné datum a čas vyzvednutí a to samé u odevzdání. Vaši rezervaci můžete spravovat online a provádět případné změny, protože při cestování občas nejdou všechny věci přesně podle plánu, můžete se někde zdržet nebo změnit svou trasu cesty. Samozřejmostí je hodnocení autopůjčoven, takže vybírat můžete podle doporučení ostatních.

Plná Peněžka šetří peníze na cestování. A to chceš ;-)

Co poradit na závěr? Není umění na cestách zbytečně utrácet, ale to, že i s dostatečným komfortem a především zábavou, dokážete ušetřit. Třeba i na další cesty. A pokud k tomu navíc využijete portál PlnáPeněženka, máte úsporu zajištěnou.

icon
Zatím to nikdo nekomentoval. Buď první!