Digitální nomádi v médiích

Napsali o nás

Digitální nomádství je fenomén dnešní doby. Myšlenka práce nezávislé na místě se nezadržitelně šíří do všech zemí. A veřejnost je zvědavá, co si pod pojmy „digitální nomádi“ vlastně představit.

Digitální nomádství je zajímavý trend. Když se dva Češi vydají do světa zkusit život mimo zajeté koleje, lidé se chtějí dozvědět, jak to udělali a jak jim to tam jde (a nebo nejde).

Média lačná po novinkách a zajímavostech si všimla nového projektu DigitálnímNomádem.cz. a vzniklo z toho pár pěkných rozhovorů. Proč nás média oslovila a co je vlastně nejvíc zajímalo, se dozvíte zde.

Plzeňský deník

Rozhovor pro Mladou frontu Dnes s námi na dálku udělal pan Ladislav Vaidl. Domluvili jsme si termín, zavolali si přes Skype a popovídali si o tom, jaké je to být digitální nomád. Děkujeme za rozhovor.

Digitální nomádství Mladá fronta

Týdeník 5 Plus 2

Nejčtenější český týdeník 5 Plus 2 zajímaly rozdíly života v Plzni a Chiang Mai. V emailu jsme se bavili o různých typech digitálních nomádů a proč je pro ně Asie lákavá destinace.

Digitální nomádi v 5+2

Reflex

S týdeníkem Reflex to bylo trochu jinak. Jsme jeho čtenáři (ikdyž nepravidelní) a tak víme o jeho cestovatelské rubrice.

Chtěli jsme zveřejnit pravdivý článek o Thajsku. Nejen chvály na krásné pláže a věčně usměvané obyvatele, kterých je plno v jiných blozích. Chtěli jsme napsat o realitě v Thajsku.

Oslovili jsme Reflex a povedlo se. Pan Jan Zvelebil článek publikoval v (téměř) nezměněné podobě a my mu za to velmi děkujeme.

Digitální nomádství Reflex

Podnikatel.cz

Web Podnikatel.cz zajímala podnikatelská část digitálního nomádství. Slečna Jana Poncarová se ptala na pracovní podmínky v jiné zemi a jak si užíváme svobodu pohybu. Moc děkujeme za příjemný rozhovor a doufáme, že se za námi třeba jednou podívá.

ČT24

Poprvé myšlenku digitálního nomádství zmínil Robert v souvisloti s podnikáním v pořadu ČT24. Díky novému občanskému zákoníku se mohou mladí podnikatelé pod 18 let osvobodit od právních limitů daných jejich nízkým věkem a naplno rozvinout své podnikatelské záměry. Podnikání a digitální nomádství si spolu totiž dobře rozumí.

Digitální nomádství na ČT24

Časopis 360°

V půlce října jsme si hezky popovídali na téma digitální nomádství a práce na dálku s Andreou Šafářovou, redaktorkou časopisu 360°. Na konci rozhovoru jsme se dostali k tomu, že ona sama s přítelem se o téma zajímají a pracují na jeho realizaci. Je skvělé vidět, že fenomén práce na dálku oslovuje čím dál více lidí. Celý rozhovor si můžete přečíst v novém článku Interview s digitálním nomádem.

Děkujeme všem, se kterými jsme měli tu čest udělat rozhovor. Moc si vážíme jejich pozornosti. Digitální nomádství je teď náš život. Posledních 8 měsíců bylo jen začátek. Sledujte nás a prožívejte spolu s námi rozvoj digitálního nomádství v Čechách i ve světě!

Máte zájem s námi udělat rozhovor o digitálním nomádství, cestování, práci odkudkoliv na světě a o našem životním stylu, který kombinuje tohle všechno dohromady? Napište nám na email@digitalnimnomadem.cz