Digitální nomádi jsou v Německu

Z pláže do hor. Urazili jsme vzdálenost 10.548 km

V červenci jsme se přesunuli do vyšší nadmořské výšky a úplně jiné země. Vlastně i kontinentu. Tento článek vzniká v předhůří německých Alp poblíž hranic se Švýcarskem.

Digitální nomádi v německých alpách

Na začátek by se hodilo říct, kde to teď vlastně žijeme. Sbalili jsme si poměrně hodně švestek a namířili si to do Německa. Konkrétně do Alp poblíž městečka Immendstadt.

Rozdílnější místa byste těžko hledali. V údolí je překrásné alpské jezero. Když je horko, seběhneme z kopečka, na kterém stanujeme, a osvěžíme se v čisté vodě.

Spíme pod miliardou hvězdiček

Teď něco o našem stanování. Stan je pro 2+, takže úplně malý zase není. Jenže my jsme si tentokrát díky autíčku mohli dovolit vzít s sebou kdejakou blbost, proto 90% stanu vyplňují tašky, boty, baťohy a jídlo.

Digitální nomádi pod stanem

Stanujeme na zelené louce, kousek od nás se za plotem pasou krávy Milky. Přáli bychom vám vidět ty ranní scenérie: mlha nad jezerem, ze které vystupují vrcholky hor, slunce vše zalévá nádherným světlem a vzduch je krásně svěží.

Ani noc není o nic méně nádherná. Za jasných nocí je nebe plné hvězd. Občas přijde bouřka a silný vítr lomcuje s naším stanem. Ještě víc se přitulíme a doufáme, že nás to neodfoukne. Prostě ráj na zemi a perfektní příležitost pro přemýšlení a rozjímání.

Jestli si můžu dovolit jedno osobní „moudro“ či pozorování, na které jsem přišla díky změně prostředí, je to tohle:

Pokud řešíte nějaký osobní problém a myslíte si, že před ním utečete do thajského ráje nebo dobrodružných hor – OMYL. Všechno si nakonec nosíme ve vlastní mysli. Kde zrovna jsme je pouhou kulisou.

Po 7 měsících v horku oba vítáme změnu prostředí. Změna je obecně hrozně skvělá věc! Pomůže vám uvědomit si krásy míst, kde jste byli, ukáže pestrost života. Člověk je vděčný za každý moment strávený v ráji, ať už to znamená u moře nebo v horách.

I mentalita je tu oproti Thajsku jak z jiné planety. Němci jsou zorganizovaní, pracovití, včasní a pořádkumilovní. Sami si rozhodněte, zda jsou to jen samá pozitiva. Tady v Alpách je strašně moc věcí, co dělat:

 • Chodit běhat
 • Plavat
 • Opalovat se
 • Zacvičit si pilates na louce
 • Číst si
 • Zajít si do fitka
 • Saunovat se
 • Povečeřet ve městě
 • Jít na procházku do lesa
 • Zapařit na párty
 • Vyzkoušet windsurfing
 • Navštívit Europapark

Řítíme se silou 4G

Jste milovníci adrenalinu, rodinných výletů a pohádkových míst? Tak to si nesmíte nechat ujít zábavní park Europapark!

Poprvé jsem ho objevila s tátou a bráchou, když mi bylo asi 13 let. Robert začal se závislostí na horských drahách od loňska. A jelikož je Europapark 3,5h od Immendstadtu, bylo jasno.

Digitální nomádi v Europa Parku

V parku samozřejmě najdete víc než jen šílené horské dráhy. Jsou tu i méně šílené dráhy, kolotoče, dětské atrakce, různá představení a neuvěřitelně mnoho jídla.

Téma části parku je vždy podle nějaké evropské země. Například v islandské části jsme řádili na horské dráze ve stylu plynovodu.

Milujeme horské dráhy! To vzrušení, když v sedačcce stoupáme k vrcholu. Pak se přehoupneme a už jen padáme střemhlav dolů. Následuje náklon do zatáčky, vývrtka a looping hlavou dolů!

Domečky a kulisy v Europaparku jsou dokonalé. Jako mávnutím proutku se vracíme do dětských let, kdy jsme o víkendech koukali na Disneyho.

Ještě vydechneme v příjemném baru s DJ a pomalu odcházíme. Jsme naprosto vyblbnutí, psychicky odpočatí a bez hlasivek. Snad se sem zase za rok podíváme.

14 dní pod stanem stačilo

Po 2 týdnech pod stanem jsme se přesunuli do centra jedné mezinárodní neziskové organizace, kde každý rok pomáháme. 2 týdny jsme v rámci dobrovolnické činnosti rozváželi jídlo v tomhle praktickém autíčku.

Digitální nomádi pomáhají v neziskové organizaci

Kromě práce na vlastních projektech se každý rok snažíme investovat naše úsilí a čas do smysluplné činnosti. Dobrovolnickou prací pro neziskovou organizaci chceme přinášet užitek nejenom sobě ale i ostatním.

No a teď, když jsme ve skvělé společnosti našich kamarádů, přidáváme k výčtu aktivit i popíjení červeného vína a skvělé párty!

Internet tu frčí o 108

Jako digitální nomádi samozřejmě potřebujeme být online. Občas taky pracujeme. Internet máme díky wifině, která je i tady v horách rychlá a stabilní (30Mbit). Je tu skvělá kancelář, kde se můžeme nerušeně zavřít a tvořit.

Pracovní režim zahrnuje společný meeting, shrnutí hlavních bodů naší práce. Jinak si každý děláme na tom svém. Koncem srpna nás čekají nějaké pracovní schůzky v Čechách. Chcete se s námi setkat? Rádi poznáme naše čtenáře osobně!

Digitální nomád Robert Sládek
icon
Zatím to nikdo nekomentoval. Buď první!