6 nejlepších co-workingů v Chiang Mai

Tak trochu jiné kanceláře, které si zamilujete

Tak a je to tady. Musíte začít pracovat, jinak za chvíli nebude na chleba. Je to blbý, my víme, ale snad máme i dobrou zprávu: Pro práci jste si nemohli vybrat lepší město!

1. Punspace

A začneme pěkně od toho nejlepšího. Pro fajnovky tu máme špici všech co-workingů – Punspace.

Chiang Mai

Punspace je profi místečko vybudovaný přesně pro vaše potřeby. Najdete tu jak stolečky na kompy ve společném prostoru, tak soukromé kanceláře k pronajmutí. Na hovory intimnějšího charakteru můžete využít Skype room.

Zapotili jste se při rozhovoru s klientem? Osvěžte se ve sprše. Toalety jsou tu 4, takže je velká šance, že alespoň jedna bude volná.

Pro stále členy je Punspace otevřený 24 h denně 7 dní v týdnů. Přístup získáte identifikací vašich otisků prstů. Takže tak trochu Bondovka.

Punspace ve čtvrti Nimman se těší značné oblibě. V současnosti se můžete s prací uvelebit i v nově otevřené pobočce na Tha Phae Gate.

Co tu dál najdete? V kanceláři je širokoúhlá televize (třeba pro sledování sportovních přenosů), webkamera, spolehlivá Wi-Fi (rychlost stahování 15-30 Mbps a nahrávání 1.5 – 3 Mbps), tiskárna, skener, kopírka, monitor, fax a vcelku pohodlné židle. Nechybí klimatizace, lednice s nápoji, rychlovarná konvice, mikrovlnka.

Co se nám na Punspace líbí nejvíc? Především přátelské prostředí, lokalita, a vysoká koncentrace digitálních nomádů.

Chiang Mai

Mnozí nomádi ocení možnost pracovat u stolečků na vzduchu. Na zelené travičce tu někteří během pauzy zkouší bojová umění a na suchém kmeni stromu se opalují krásky z různých koutů světa.

Při jednorázovém vstupu tu necháte 150 Kč za osobu (199 THB). Měsíční členství vás vyjde na 2650 Kč (3499 THB). V ceně je i neomezené občerstvení v podobě vody, čaje a kávy, což je zásadní věc pro všechny noční makáče. Podrobnější info k cenám najdete zde.

Punspace je naše srdcová záležitost, takže nám promiňte případnou zaujatost.

Zde se můžete dočíst další názor na Punspace.

2. StarWork Chiang Mai

Čerstvá konkurence v podobě StarWork Chiang Mai nastartovala wifiny v prosinci 2014.

Chiang Mai

Sídlo si otevřeli ve čtvrti Watket, Muang napravo od čtverce na Tunghotel Road.

StarWork láká moderně vybaveným lobby, kavárnou, soukromými kancelářemi k pronajmutí a adresou virtuální kanceláře pro příjem pošty.

Třešínkou na dortu jsou hned 3 různě velké konfereční místnosti vybavené projektory a Hi-Fi systémy například pro pořádání seminářů.

Chuť na čokoládu nebo jinou tečku po obědě uspokojíte v potravinách 7/11 hned vedle StarWorku.

Váš skútr nebo ferrari můžete zaparkovat na StarkWork parkovišti.

Wifi, WC, tiskárna, kopírka a bezpečnostní skříňky jsou v základní výbavě.

Pozor! Na rozdíl od Punspace, ve StarWork nemáte občerstvení v ceně

StarWork se sice pyšní nabídkou “fitness,” to má ale k posilovně hodně daleko. Je to jen malá místnost se 3 přístroji na cvičení, do které se vejdou maximálně 2 lidi.

Nikotinoví závisláci mají k dispozici kuřáckou zónu.

A kolik celá ta sranda stojí? Denně vás StarkWork zkasíruje o 134 Kč (180 THB). Měsíčně pak 2384 Kč (3200 THB).

3. Guru’s box

Guru’s box je co-workingový a studijní prostor v Nimman area, Kantary Terrace.

Chiang Mai

Podívat se zatím můžete jen na facebookové stránky. Na webovkách se pracuje.

Výše plateb se tu odvíjí od typu členství, který využíváte. Jako denní uživatel za 150 Kč (200 THB) máte nárok na pracovní prostor, internet, skříňku a kafe nebo čaj. Nad vaší bezpečnostní nepřetržitě bdí CCTV kamera.

Studenti mají v Guru’s box slevu 37 Kč (50 THB) na den. Sleva platí pro studenty jakékoliv vysoké školy, stačí jen předložit studentskou kartičku na recepci.

Za použití zasedací místnosti platíte zvlášť.

Otevírací doba je od 10 do půlnoci pro denní členy.

Kdo má předplacené členství na celý měsíc, může tu makat doslova od nevidim do nevidim.

Za měsíc tu prosedí a prosurfuje 2608 Kč (3500 THB).

4. Maya Camp

Napadlo vás někdy studovat nebo pracovat na počítači v obchoďáku? Když se nad tím zamyslíte, neni to zas tak špatnej nápad. Má to hned několik výhod:

  • V nákupním centru máte vše po ruce. Dostali jste hlad? V nákupáku díky širokému spektru restaurací uspokojíte jakékoliv chutě. Toalety jsou tu jedny z nejkrásnějších, co jsme kdy měli tu čest použít.
  • Potřebujete pauzu a chcete si jít zacvičit? V moderním obchodním domě Maya je fitness centrum.
  • Pracujete do večera a chcete se odreagovat? Naproti vchodu do CAMPu v 5. patře je multikino a v nejvyšším patře jsou hned 3 taneční kluby a bary plné veselých lidí.

Obchodní centrum Maya je situované v srdci nóbl čtvrti Nimman Area, do které se stahuje smetánka a mladý výkvět města Chiang Mai.

Chiang Mai

CAMP v překladu znamená “Místo pro setkání a kreativitu.” Za cenu jednoho kafe nebo jiného občerstvení v hodnotě nad 40 Kč (nad 50 THB) si zároveň pořídíte přístup k rychlé wi-fi po dobu 2 hodin.

“Kempit” tu můžete 24 hodin 7 dní v týdnu. Dokonce si můžete dát i šlofíka. Hluk je zakázaný. Interiér je velmi zajímavě řešený. Prostor studijní zóny je navržen do výšky k maximálnímu využití plochy. Brzy přibyde i malá zasedací místnost.

Na rozdíl od veskrze zahraničního osazenstva většiny profesionálních co-workingových míst, v CAMPu víte, že jste v Asii. Kromě řidší komunity digitálních nomádů se sem totiž chodí učit místní studenti.

A na závěr těžkého pracovního dne si snadno uděláte radost nákupem něčého nového, co “určitě potřebujete.” Stačí vyjít z CAMPu a shopping mánie může začít.

Jedinou nevýhodou, viděno našima očima, je poněkud neosobní prostředí a menší komunita digitáních nomádů. Také cena za internet se při přepočtu na kafe vyšplhá na víc než v klasických co-workingových místech. Navíc v CAMPu chybí Skype room.

5. Bibie Coworking & Sharing Space

Bibie je novým přírůstkem do seznamu co-workingů v Nimann Area.

Chiang Mai

Najdete zde již klasické vybavení co-workingového místa (zázemí na práci na PC, wi-fi, klimatizaci, toalety, bezpečnostní skříňky, konferenční místnosti, mini bar s občerstvením). Chybí Skype room, k volání musíte využít konferenční místnosti.

Internet můžete využít jen na 1h za 20 Kč (25 THB), 1 den za 158 Kč (200 THB), 1 týden za 950 Kč (1200 THB) a na celý měsíc za 2770 Kč (3500 THB). Malá a velká konferenční místnost se platí zvlášť.

Co je v Bibie navíc:

  • Malá knihovna
  • Zápisníky a obaly na iphone s logem Bibie
  • Konferenční místnosti na pořádání seminářů nebo kurzů
  • Pohodlná sedačka

TIP: Pokud městěm jen projíždíte a potřebujete někde přenocovat, pořiďte si v Bibie 1 denní členství. Naši kamarádi mají z Bibie zajímavou zkušenost: Jedna cestovatelka si tam večer ustlala na gauči, ráno dala kafe a pokračovala v cestě. Ušetřila tak za hotel a ještě měla dobrý internet a ráno snídani

Celý interiér připomíná loft a chytré citáty na stěnách vás budou neustále motivovat ještě více pracovat…

6. Coffee Monster

Coffee Monster spojuje útulnost kavárny a potenciál co-workingu v jedno úžasné a kafem vonící místečko na práci.

Chiang Mai

Coffee Monster jako jediný co-working (alespoň co my víme) nabízí organické jídlo, čerstvě pražené kafe a dokonce i bezlepkové občerstvení.

Jeho zakladatel, Leon Jay je zastánce zdravého životního stylu a podporuje ho napřílad tím, že v Coffee Monster umožnil presentaci Dr. Jenkinsona, předního odborníka na fyziologii lidského těla, správnou výživu a pohyb. Myšlenky obou pánů směřují k této rovnici:

zdravý podnikatel = úspěšný podnikatel

Ale zpět ke Coffee Monster. Wifi je slušná, uvnitř je pěkný nový nábytek a spousta místa na práci. Venku si můžete zahrát kulečník nebo načerpat síly u malého rybníčku.

Toalety nejsou tak pěkné jako v Punspace, ale jsou tam. Jediná podstatná nevýhoda je vzdálenost od Nimman. Je to sice trochu z ruky, když bydlíte v centru Chiang Mai, za to je tam ale větší klid.

Komunitě digitálních nomádů se tu daří, roste jako z vody!

Chiang Mai

„Monsters“ pořádají různé společenské hry a akce. Jedné jsme se zúčastnili a bylo to moc fajn, dáváme palec nahoru!

V Coffee Monster neplatíte poplatky jako v ostatních co-workingových místech, ale jen za kafe. Cappuccino vyjde na 28 Kč (40 THB), ale vybrat si můžete i dražší a fajnovější. Zamilovali jsme si mandlové frappé!

Aktualizace: Pro milovníky Coffee Monster máme špatnou zprávu – dne 29.8.2015 se dveře tohoto co-workingivého místa otevřely naposledy. Jeden z majitelů se odstěhoval a podnik nebylo možné udržet.

Chiang Mai

Proč je tedy dobré chodit do co-workingových center?

  1. Uděláte tam překvapivě mnohem více práce než na bytě
  2. Méně prokrastinujete
  3. Inspirujete se od ostatních digitálních nomádů
  4. Máte přístup k užitečným věcem, například tiskárně
  5. Jste součástí komunity, můžete podnikat společné výlety i najít zajímavou spolupráci

icon
Počet komentářů: 2
  • Petr Bříza

    Červenec 30, 2015 at 9:41 am

    Díky za super tipy. Až budu zase příště v Chiang Mai, určitě si je všechny projdu!

  • Kristýna Kvardová

    Září 19, 2015 at 5:54 pm

    Není zač :-). Napiš nám pak, který se Tobě líbil nejvíc!